Categories

आवेदन आह्वान भिक्टोरियाका बहुसांस्कृतिक मन्त्रीले दक्षिण एशियाली सल्लाहकार परिषद् गर्ने, आवेदन दिन आह्वान

दक्षिण एशियाली क्षेत्रका देशहरुको प्रतिनिधित्व हुनेगरी भिक्टोरियाका बहुसांस्कृतिक मन्त्री रविन स्कटले सल्लाहकार परिषद् गठन गर्ने भएका छन् । नेपाल, भारत, भुटान, बंगलादेश, पाकिस्तान, श्रीलंका र माल्दिभ्समा जन्म भई भिक्टोरिया राज्यमा बसोबास गर्दै आएका प्रबुद्ध व्यक्ति सम्मिलित यो परिषद्ले मन्त्रीलाई समूदायका विविध पक्षका विषयमा सल्लाह दिनेछ । अष्ट्रेलियाको भिक्टोरिया राज्यका बहुसांस्कृतिक मन्त्री रविन स्कटले आज संसदमा आयोजना गरिएको पत्रकार सम्मेलनमा यस्तो जानकारी गराएका हुन् । उनले पत्रकार सम्मेलनमा भने, “लेबर पार्टीले दक्षिण एशियाली क्षेत्र मूल भई अहिले अष्ट्रेलयामा रहँदै आएको समूदायलाई निकै महत्वका साथ हेरेको छ । उनीहरुको आवाज सुनियोस् भन्ने हाम्रो प्रयत्न हो । बहुसांस्कृतिक भिक्टोरियामा सबैको समान सहभागिता सबै क्षेत्रमा होस् भन्ने हामीले चाहेका छौं ।” सार्क क्षेत्र अन्तर्गत अफगानिस्तान छुटेको हो भन्ने जिज्ञासामा उनले भने, हामी त्यस विषयमा विचार गर्नेछौं । अफगानिस्तान अहिले मध्य एशिया क्षेत्रमा रहेको छ । मन्त्रीको सल्लाहकार परिषदमा भिक्टोरियन मल्टिकल्चरल आयोगका संयोजक पदेन रहनेछन् भने मन्त्री स्वयंले संयोजन गर्नेछन् । बाँकी २५ जना सल्लाहकार विभिन्न पृष्ठभूमिबाट लिने तयारी भएको उनले बताए । “यसका लागि हामीले व्यक्तिगत विवरणसहित निवेदन दिनका लागि समूदायका सदस्यहरुलाई आग्रह गरेका छौं । तपाईंहरुकै सञ्चार माध्यमबाट पनि हामी पुनः एकपटक दक्षिण एशियाबाट भिक्टोरियामा आई बसोबास गरिरहेकाहरुलाई योग्यताको विवरणसहित बायोडाटाका साथ निवेदन पठाउन आग्रह गर्दछौं ।”
निवेदन आगामी २२ डिसेम्बरभित्र तलको ठेगानामा पठाउन सकिनेछ ।

Email to : community.participation@dpc.vic.gov.au

 

(Visited 56 times, 1 visits today)
यो साझेदारी गर्नुहोस्:
http://rgit.edu.au/